Eğitim-Öğretim Koçluğu

EĞİTİM-ÖĞRETİM KOÇLUĞU SİSTEMİ

Başarının tesadüflerle değil uygulanan profesyonel çalışmalarla gerçekleştiğini bilerek, öğrencinin yakın takipçisi ve yönlendiricisi olan EĞİTİM KOÇLARINI sürece dahil ediyoruz. EĞİTİM KOÇLARI veli ve öğrenci arasında köprü görevi üstlenerek, öğrencinin sadece derslerine değil, tüm gelişim süreçlerine yardımcı olur. 

Bir ebeveyn olarak elbette siz de çocuğunuz için endişeleniyorsunuzdur. 

  • Gerçekten mutlular mı? 
  • Okulda her şey yolunda mı? 
  • Olumsuz gelişmelerden uzak duruyorlar mı?
  • Çocuğunuz için gelecek endişesi. 

Gençler hayatlarına dair detayları aileleriyle paylaşmaktan yana değiller. Bu konuda çocuklarınızın üzerine gitmek, onları daha da içe dönük bireyler yapacağından dolayı atılması gereken en son adımdır. Bu durum her ne kadar ebeveynleri huzursuz etse dahi özel yaşama saygı tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi genç bireylerin de hakkıdır. Bu gibi durumlarda sonuç odaklı bir çalışmayı sağlayacak olan kişi Eğitim-Öğretim Koçudur. Egebilim Koleji öğrencilerine sunulan Eğitim-Öğretim Koçluğu sayesinde öğrencilerimiz, hayatını negatif yönde etkileyen tüm stres ve kaygılar için mümkün olan en iyi çıkış yolununu sağlar. Aynı zamanda kişisel gelişimlerini, teşvik amacıyla geliştirilmiş sistemdir. 

Eğitim-Öğretim Koçluğu’nun, velilere sağladığı faydalar:

Gençler özgürlükleri için çabalarken ebeveynler de otorite ve hakimiyeti sağlamak için mücadele ederler. Eğitim-Öğretim Koçu bu sürecin başarıyla atlatılmasında her iki tarafa da rehberlik eder. Modern eğitimde kabul gören, öğrencinin bir danışman rehberliğinde çalıştığı zaman ortaya koyacağı potansiyelle neleri başarabileceğini göstermeye yöneliktir. Uygulamada amaç, öğrenciye en verimli yöntemi en kısa sürede kazandırmaktır.  

LISE_3