Okul Veli İletişimi

Okul Yönetimi – Veli Görüşmeleri

Velilerimizin bilgilenme, sorularına cevap alabilme, düşünce, fikir ve önerilerini yönetime iletebilmeleri amacıyla, hafta içi her gün tüm yöneticilerle görüşme imkanları vardır. 

Ege Bilim Okulları olarak her eğitim kademesinde öğrenci ile ilgili bilgi almak,onu tanımak ve gelişiminde anne-baba ile işbirliği yapmak açısından '' Veli Görüşmelerini '' son derece önemsiyoruz. Gerek  dinamik öğretmen kadromuz gerek idari kadromuz bu konuda aile ile iyi ilişkiler geliştirmek için büyük bir çaba gösteriyorlar. Ve beklenen yararı sağlamayı amaçlıyorlar.

Okul olarak veli görüşmelerinde temel yaklaşımımız '' Çocuğun Gelişimi ve Uyumu Konusunda Nasıl İşbirliği Yapabiliriz ? '' Genel sorusu çerçevesindedir. Bu işbirliği öncelikle veli ve sınıf öğretmeni arasında kurulur. Daha sonra giderek uzman yönetici, branş öğretmenleri ve ailedeki diğer kişilerin katılımıyla genişler.

 

Ege Bilim Okulları olarak anne- baba ile iyi ilişkiler geliştirmede şu noktaları göz önüne alıyoruz:

1- Anne babaların okul yıllarına ait anıları, okula karşı tutumlarını olumlu ya da olumsuz etkiler. Bu noktada sınıf öğretmenlerimiz gereken özveriyi büyük bir içtenlikle göstermektedir.

2- Anne babanın sosyal, ekonomik ve kültürel düzeyi öğretmen-öğrenci ve veli ilişkisini etkileyen etmenlerdir.

3- Her anne-baba çocukları ile ilgili iyi şeyler duymak isterler. Öğretmenlerimiz de bunun bilincinde olarak her öğrencinin iyi yönlerini vurgulayarak konuşmalarına başlar.

4- Okulumuzda, velilerimiz öğretmenlerimiz tarafından daima güler yüzle karşılanır. Çocukların olumsuz veya yanlış davranışları varsa bunlar uygun bir dille veliyi ve öğrenciyi rencide etmeden söylenir.